Запчастини та витратні матеріали для басейнів та обладнання

Запчастини та витратні матеріали для басейнів та обладнання

Басейн, незалежно від конкретного типу чаші, відноситься до складних гідротехнічних споруд. Без регулярного догляду та технічного обслуговування він не зможе довго функціонувати, тому рекомендується ретельно підбирати обладнання та запчастини.

Як вибрати запчастини для басейну

Витратні матеріали та пристрої для басейну забезпечують його функціонування, підтримують презентабельність зовнішьного вигляду, роблять плавання безпечним та приємним.


Грамотно підібране обладнання для басейну має відповідати таким вимогам:


 

  • Очищення та дезинфекція води проводиться регулярно в чашах будь-якого типу: для цього встановлюються фільтри для басейнів, скімери та дозуючі станції.
  • Щоб температура води була комфортна, купуються теплообмінники, нагрівачі.
  • Монтаж такого обладнання, як водоспади, гейзерні плато чи форсунки для гідромасажу, дозволяє розширити функціональні можливості басейну та поліпшити якість відпочинку в ній.
  • Для безпеки відпочиваючих встановлюються драбини та поручні, освітлення.

 

При підборі запчастин для басейну фахівці рекомендують враховувати місце розташування, об'єм і форму чаші.. Оптимальним варіантом геометрії водойми є прямокутник із співвідношенням сторін 1:2. Основні закладні деталі – форсунки, решітки донного зливу, скімери та переливні жолоби повинні бути зі сталевого сплаву чи пластику. Це гарантує довговічність та захист від корозії. Вироби з нержавіючої сталі виглядають краще пластикових, але коштують дорожче.


Після монтажу закладних важливо укомплектувати чашу фільтраційним обладнанням. Для підтримки чистоти та прозорості води необхідно, щоб вона проходила через установку 3-4 рази за день. Якщо басейном користується багато людей, циклів також буде більше.


Існує декілька типів фільтрів, що відрізняються особливостями конструкції:


 

 

В піщаних в якості наповнювача, що затримує бруд, використовується кварцевий, скляний або срібний пісок. Зустрічаються також моделі з різними шарами піску, гравію та щебеню.

 

Картриджні моделі складаються з тонких пропіленових мембран, які розміщені в пластиковому корпусі. Забруднення скупчуються всередині пластикового мішка, тому цей пристрій не потрібно зворотно промивати.


Діатомові фільтри є найдорожчими. Для затримки найдрібнішого сміття вони використовують діатомову землю (подрібнені водорослі). Ці фільтри насичують воду корисними елементами і одночасно знезаражують її.


Усі фільтри вимагають періодичного очищення від сміття та вапняного нальоту, заміни наповнювачів або картриджів. Для функціонування фільтраційної установки необхідні спеціальні комплектуючі для басейну: прокладки для ходового крану, накидні гайки, шланги підключення, манометри та інші.


Ще одним важливим етапом при облаштуванні басейну є вибір насосу. Пристрій забезпечує постійну циркуляцію водної маси, пропускає її через фільтри та нагрівачі. Насоси для басейнів підбирають відповідно до об'єму чаші та продуктивністі іншого обладнання. Для них можна окремо придбати сполучні гайки, дифузори, крильчатки, кошики і корпуси. Це дозволяє без труднощів провести ремонт у разі виходу насосного обладнання з ладу.


Обігрівач для води підтримує комфортну для купання температуру. Для роботи може використовуватися газ або електрика. У великогабаритних чашах кращий перший варіант, другий - оптимальний для середніх та невеликих басейнів. У будь-якому випадку, обладнання для підігріву встановлюється після очисної станції. Під час технічного обслуговування може знадобитися заміна ніпелів, нагрівальних тенів, ущільнювачів та трубок теплообмінників.


Після завершення обладнання чаші рекомендовано придбати пилосос для басейну. Він ретельно очистить стінки та дно від нальоту, бруду і плаваючого у воді сміття. Існують моделі зі штучним інтелектом, які програмуються раз і не вимагають подальшого втручання людини. Бюджетні ручні пилососи також ефективні, вони комплектуються телескопічною ручкою і шлангом. Це розумний вибір для невеликих чаш. Щоб агрегат працював справно, рекомендується періодично міняти їх фільтри, чистячі валики та щітки.


Можна також встановити підсвічування, протитечії та атракціони, підвищивши зовнішню привабливість басейну і посиливши його розслаблюючі властивості. Для закритих чаш монтують осушувачі повітря тим самим зменшуючи вологість. А щоб всі елементи працювали без збоїв, варто придбати запчастини для басейнів від перевірених брендів: Aquaviva, Emaux, Hayward, Kripsol та інших. Не економте на якості запчастин, - і вони прослужать довго.