Про дозуючі насоси для басейну

Дозуючі насоси – найкращий вибір для якісного та високоефективного автоматизованого очищення води

 

Дозуючі насоси

– ідеальний вибір для якісного та високоефективного автоматизованого очищення води

1. Автоматизація очищення води

Переваги застосування
в громадських басейнах
 

У СПА центрах, аквапарках та в громадських басейнах застосування дозуючих станцій дозволяє організувати якісний та ефективний догляд за водою практично без участі людини в їх обслуговуванні. Хімічні реагенти та препарати дозуються з високою точністю. Показники води будуть в нормі, а, значить, басейни будуть придатними для експлуатації.  Ризик передозування або нестачі хімії зведені до нуля. Вам не доведеться припиняти роботу водної зони й терпіти збитки.

Переваги застосування станцій
дозування в домашніх басейнах
 

Власникам басейнів більше не потрібно самостійно контролювати рН, концентрацію хлору, брому, активного кисню та інших хімічних елементів. Також зникає необхідність вручну виконувати дозування реагентів та препаратів для стерилізації води. Завдяки станціям дозування вода завжди буде чистою та безпечною, а ваш час та кошти будуть зекономлені.

Автодозація - це зручно та ефективно!• Підтримка правильного хімічного балансу води протягом усього експлуатаційного сезону. • Дозування реагентів з високою точністю - до 0.1 г. • Завдяки автоматизації процесу зміна показників води відбувається поступово, плавно, без різких стрибків.
 

Станції дозування складаються з дозуючого насоса та різних допоміжних елементів: датчиків, зондів, колб та фільтрів.  Дозуючий насос є основним елементом станцій контролю та автоматичної дозації реагентів.  Його робота базується на рівномірній подачі реагентів в систему водопідготовки басейнів.  Частота та швидкість подачі, час та спосіб дозації залежать від налаштувань користувачів та даних, отриманих від контрольно-вимірювального обладнання.

Залежно від конструкції, насоси-дозатори поділяють на:

— поршневі
— мембранні
— перистальтичні

 
Мембранні насоси

здійснюють забір та подачу реагентів за рахунок коливань діафрагми, яку приводить в рух пневмопривід, електромотор. Або ж вона переміщається під впливом електромагнітного поля.


Особливості мембранних насосів:

— застосовуються в басейнах будь-якого об'єму та призначення
— можуть бути встановлені в будь-яких приміщеннях, в тому числі технічних
— на вибір місця для монтажу не впливає рівень води у басейні
— здатні подавати реагенти навіть при високому зворотному тиску
— швидкість подачі регулюється за рахунок зміни частоти коливань мембрани
— хімічні речовини контактують тільки з внутрішніми вузлами насоса
— в залежності від моделі, подача реагентів здійснюється постійно або пропорційно.

 
 
Перистальтичні насоси

затягують та подають рідину під впливом спеціальної головки з роликами, яка, обертаючись, перетискує еластичну трубку, забезпечуючи переміщення рідини від всмоктувального патрубку до випускаючого. За рух ролика відповідає спеціальний моторчик.


Особливості перистальтичних насосів:

— є основою станцій контролю та дозації
— легкість та простота встановлення
— не потребують встановлення зворотного клапана, оскільки патрубок постійно перетиснений, і рух рідини в протилежний бік неможливий
— при зміні швидкості обертання валу, змінюється швидкість дозування реагентів
— хімічні речовини не контактують з корпусом чи робочими вузлами насосів
— обмежена потужність перекачування великих об'ємів реагентів
— знижений тиск роботи
— подача рідини здійснюється рівномірно

 
 
Поршневі насоси

затягують та виштовхують рідину за рахунок руху поршня. Поршень приводить в рух електродвигун.


Особливості поршневих насосів:

— застосовують для обслуговування великих за площею та об'ємом басейнів: аквапарків, громадських басейнів, SPA-центрів
— широко використовуються в промислових напрямах
— можуть працювати з розчинами, які мають високу щільність та в'язкість
— об'єм рідини, яка закінчується, залежить від довжини ходу поршня
— подача рідини тільки пульсуюча
— високий тиск (від 100 bar) і подача великих об'ємів розчинів
— рідина, яка перекачуються, контактує з внутрішніми вузлами та корпусом насоса

 

3. Дозуючі насоси для басейну різного призначення

 

Для обслуговування СПА-центрів, комерційних басейнів та аквапарків широко використовуються мембранні дозуючі насоси. Мембранні моделі, в залежності від приводу, який приводить в рух мембрану, бувають: пневматичні, електромагнітні та електромоторні.

Власники басейнів віддають перевагу електромагнітнім мембранним моделям, які завдяки особливостям конструкції мають невеликі розміри, але при цьому характеризуються високою ефективністю та продуктивністю.  Вони підходять для приватних басейнів, аквапарків, спортивних та громадських басейнів.  Широкий вибір моделей дозволяє підібрати модель з урахуванням об'єму водойми з продуктивністю 0.1-150 мг речовини на літр води та тиском до 50 bar.

Даний тип насосів може застосовуватися як самостійно, так і входити до складу дозуючих систем.

Принцип роботиРобота приладу базується на принципах скорочення мембрани під впливом електромагнітного поля.  Соленоїдна котушка приводить в рух шток, який відповідає за переміщення мембрани.  Пересуваючись вліво, шток переміщує вліво і мембрану, яка відправляє завантажену речовину в напірний патрубок.  При переміщенні штоку вправо, діафрагма зміщується вправо, закінчуючи використання реагенту.  Кулькові клапани запобігають поверненню рідин у зворотному напрямку.

4. Вибір насоса-дозатора

 

На вибір насоса впливають кілька факторів. Щоб правильно вибрати насос-дозатор, необхідно врахувати його продуктивність, експлуатаційні умови, особливості самого басейну та характеристики рідин, які потрібно перекачувати.

Продуктивність

Продуктивність дозуючого насоса - це кількість рідини, яку зможе перекачати прилад в контур басейну при певному тиску. Визначається продуктивність в л/год. Залежно від об'єму водойми, підбирається необхідна потужність та продуктивність насоса.

Розрахувати необхідну продуктивність можна наступним чином. Для басейну об'ємом 75000 літрів з циклом фільтрації 8 годин необхідно ввести 90 мл розчину з розрахунку на 1 м³ води. Значить, на цілий басейн буде потрібно - 0.9х75 = 6.75 л розчину. Мінімальна продуктивність насоса: 6.75 л розчину/8 год фільтрації = 0.85 л/год. Залежно від об'єму басейну, ви зможете легко розрахувати необхідну продуктивність для вашого насоса, використовуючи даний приклад.

Характер реагентів

Вибір насоса залежить від рідин, які вам необхідно перекачати. Бувають насоси, що працюють тільки з хлором або альгіцидами, з препаратами для регулювання рН чи з флокулянтами. Є універсальні моделі, які можуть перекачувати кілька реагентів. Для перекачування особливо в'язких та щільних речовин підбирають спеціальні моделі. Наприклад універсальний дозуючий насос серії PPR від Aquaviva.

Щоб насос-дозатор працював чітко й довго, якісно виконував свою роботу, необхідно його використовувати тільки в тому середовищі, для якого він призначений виробником. Завдяки таблиці сумісності матеріалів насоса з хімічними речовинами ви зможете легко розібратися, з якими рідинами може працювати певний дозуючий насос.

Управління, функції та опції

Дозуючі насоси за типом дозування поділяються на: постійні, пропорційні або ті, які налаштовуються. Спосіб управління може бути автоматичний або аналоговий. При ручному управлінні контроль вприскування здійснюється за рахунок регулювання частоти від 0 до 100% або швидкості від 0 до 10. Налаштування дозування базується на показниках, отриманих від підключених до насоса зондів-датчиків.

Налаштування параметрів роботи

Щоб дозуючий насос працював правильно та ефективно, до нього необхідно під'єднати виносні пристрої вимірювання - датчики.  Для аналізу якості води використовуються наступні зонди: кислотно-лужного балансу рН;  показників кисню;  активного хлору;  каламутності та Redox (окислювальний потенціал).  При виборі насоса необхідно враховувати, якими датчиками він комплектується виробником, а які потрібно придбати окремо.

5. Монтаж

 

Монтаж дозуючого обладнання краще довірити фахівцям. Якщо ж ви вирішили монтувати його самостійно, суворо дотримуйтеся інструкції виробника. Складність підключення полягає в тому, що, крім самого насоса, необхідно правильно підключити датчики, вимірювальні колби, фільтри та інжектори.

Інжектор встановлюється в контур водопідготовки безпосередньо перед поверненням води в чашу басейну. Зонд кріпитися в спеціальній колбі або вимірювальній панелі. Загальна схема підключення контрольно-дозуючого обладнання надається ​​нижче.

Для відключення напірної лінії насоса від контуру басейну необхідно встановлювати лічильники води.  Насос кріпиться на стіну таким чином, щоб всмоктувальні клапани розташовувалися вертикально.

Схема підключення ємностей з реагентом до насоса-дозатора

6. Мембранні та перистальтичні насоси Aquaviva

 

Серед наявного зараз на ринку широкого вибору дозуючих насосів особливою популярністю користуються мембранні та перистальтичні насоси від Aquaviva. Їх встановлюють в домашніх, громадських, спортивних басейнах, океанаріумі та СПА центрах. Такі насоси призначені для дозування хімічних реагентів та підтримки хімічних параметрів води на встановленому рівні. Дозуючі насоси автоматично подають реагенти, тестують показники води, що дозволяє людині практично не приймати участі в обслуговуванні басейнів. Насоси дозволяють знизити витрати хімії, уникнути передозування препаратів і роблять воду безпечною для плавання.

Модельний ряд Aquaviva представлений насосами з автоматичним та ручним регулюванням вприскування. Вони відрізняються за характером реагентів, з якими можуть працювати, типом дозування, а також своїми продуктивністю та функціоналом.

Насоси Aquaviva серії TPG та APG з ручним регулюванням належать до універсальних моделей, які можуть перекачувати різноманітні рідини з постійною та пропорційною продуктивністю від сигналу або цифрового імпульсного сигналу. Серія Aquaviva TPR відноситься до моделей з ручним регулюванням для дозації хлору та рідин для регуляції рН. Працюють такі насоси з постійною продуктивністю. Серія насосів-дозаторів Aquaviva AMM - це універсальні моделі з можливістю автоматичного та ручного регулювання подачі рідин. Перистальтичний насос Aquaviva KTHX1H07M1001 з автодозацією використовується для роботи з постійною швидкістю.

Особливості дозуючих насосів Aquaviva:

 
Створені з міцних якісних матеріалів та комплектуючих, стійких до тривалого впливу агресивного середовища.
 
Корпуси насосів виготовляються з полівініліденфториду, пропілену, поліметилметакрилату та нержавіючої сталі.
 
Високий рівень пило-, вологозахисту – IP65.
 
Ефективне поєднання механічно з мікропроцесорним управлінням.
 
Дозування з високою точністю.
 
Широкий вибір моделей з продуктивністю від 1 до 100 л/год.

Для кожного реагента, як правило, використовують окремий насос. Щоб одночасно працювати з різними реагентами, насоси ставлять в одну лінію або використовують системи дозації з декількох насосів.

Встановивши дозуючий насос у своєму басейні, ви оптимізуєте процес догляду за водоймою, скорочуєте витрати хімії та забезпечуєте безпечні умови для плавання без особливих зусиль зі свого боку.