Як підготувати басейн до зими? - читайте у блозі Aquapolis.ua

Своєчасна та правильна консервація басейну допоможе заощадити час та ресурси при введенні об'єкту в експлуатацію на наступний сезон. Консервацію слід починати до початку холодів, не чекаючи заморозків.

 

Зимова консервація басейну

Своєчасна та правильна консервація басейну допоможе заощадити час та ресурси при введенні об'єкту в експлуатацію на наступний сезон. Консервацію слід починати до початку холодів, не чекаючи заморозків. При помірному кліматі звичайно це період середини/кінця жовтня.

У надувних та збірних (сезонних) басейнах зливають воду, поверхні очищаються та дезінфікуються, обладнання, якщо таке є, промивається, знімається та сушиться. Сам басейн (чаша, каркас) складається, повністю просушується та вирушає для зберігання в підсобні приміщення при плюсовій температурі.

Консервація вуличних стаціонарних басейнів більше трудомістке завдання, оскільки зазвичай вода частково залишається в чаші та зимує до весни. Процедура включає наступні етапи:

Чищення і обробка басейну ( I )

 


    • Виконуємо шокову обробку води. Ударна дезінфекція басейну виконується тільки після визначення рівня pН, щоб хімічні препарати спрацювали ефективно та знищили забрудники. Для визначення рівня pН застосовується тестер води (пігулка, краплинний, електронний). Якщо показники в межах 7.2-7.4, то може використовуватися хімія для басейнів. Якщо показники нижчі або вищі за норму, то необхідно використати препарати для стабілізації рівня pН (рекомендації від фахівця: AquaDoctor pH Plus, AquaDoctor pH Minus).

    • Для шокової обробки додаємо у воду згідно з інструкцією дезінфікуючі препарати Гіпохлорит натрію AquaDoctor C-15L, AquaDoctor C-60, C-60Т або аналоги. Після введення препарату включаємо насос системи, що фільтрує, не менше, чим на 7 годин. Потім перемикаємо фільтрацію на промивання. Після закінчення шокової обробки воді необхідно відстоятися.

    • Перевіряємо хімічний стан води, якщо показники в нормі (на тестері вказаний діапазон рекомендованих значень pH, хлору і так далі). Додаємо згідно з інструкцією альгіцид, який допоможе запобігти розростанню водоростей, наприклад AquaDoctor AC або AquaDoctor AC Mix.

    • Включаємо фільтр на 2-3 години. Переходимо до робіт по демонтажу обладнання та зливу води.

 

Демонтаж знімних елементів басейну ( II )

Для консервації знімаємо знімні конструкції: деталі гідросистеми, освітлювальні прилади, шланги, сходи, поручні. Усі знімні елементи необхідно очистити, ретельно висушити, запакувати та сховати для зберігання при плюсовій температурі.

Після зливу води до потрібного рівня необхідно приступити до демонтажу насоса та фільтру (знімні). Для цього виконуємо наступні кроки:

  • відключаємо пристрій від стінки басейну
  • закриваємо отвір заглушкою
  • звільняємо насос від води, фільтр басейну від елементів, що фільтрують
  • висушуємо агрегати
  • запаковуємо та відправляємо на зберігання

 

Протитечії, дозуючі насоси, системи нагріву і компресор також підлягають консервації. Пристрої мають бути відключені, висушені, клапани та входи перекриті. У разі використання незнімних пристроїв (підключені жорсткою трубою, знаходяться в закритій техкамері) їх також необхідно осушити та законсервувати. Залишки води з такого обладнання можна викачати акумуляторним або ручним пилососом.

Зменшення рівня води ( III )

Після виконання дезінфекції води та демонтажу обладнання, необхідно понизити рівень води нижче форсунок на 8-15 см. Для цього використовуємо злив або дренажний насос. Після чого форсунки та сливи закриваються заглушками. З вбудованих скімерів виймається фільтр та зливний затвор.

Далі по периметру вводимо в об'єм води, що залишився, концентрований склад AquaDoctor WinterCare (або аналог). Засіб допоможе забезпечити чистоту середовища, перешкоджатиме появі бактерій, водоростей, мікроорганізмів, плісняви, мулкого нальоту та різних відкладень. Роботу з препаратом і дозування виконуємо відповідно до інструкції на упаковці.

Накриття басейну ( IV )

Перед тим, як накрити дзеркало води, потурбуйтеся про встановлення компенсаторів, які допоможуть понизити навантаження на басейн при замерзанні/розмерзанні. Рекомендується використати професійні компенсатори, які мають вигляд герметично запаяних подушок. Зазвичай вони заповнені піском або іншим матеріалом, що виступає вантажем.

Переваги професійного компенсатора :

  • можуть використовуватися неодноразово упродовж багатьох сезонів, матеріал розрахований на морози та перепади температур
  • конструкція припускає можливість надійного з'єднання один з одним будь-якої кількості виробів (зручно для великих чаш)

 

Чому не рекомендується використати звичайні бутлі:

  • пластик може лопнути при замерзанні/відтаванні води
  • пісок, який висипався, ускладнить процес подальшої розконсервації
  • незакріплені поплавці можуть збитися в одне місце, понизивши ефект своєї присутності

 

Розташовують компенсатори в центральній частині басейну у верхньому шарі води. Для фіксації компенсаторів і в якості вантажу не рекомендується застосовувати металеві елементи. Вони схильні до корозії, що призводить до появи іржі та окислення води.

Після того, як усі кроки по консервації виконані: басейн вичищений та оброблений, обладнання зняте, вода спущена, басейн необхідно закрити згори аби захистити його від опадів, сміття.

Для укриття водної гладі найчастіше застосовується спеціальне покриття - тент для басейну, кришки, пластикові павільйони та ролеты.

До найбільш поширених та часто використовуваних варто віднести тенти для басейну. Вони міцні, надійні та доступні за ціною.

При установці накриття для басейну:

  • Використовуйте покриття, матеріал якого підходить типу чаші.
  • Щоб на поверхні не скупчувався сніг, підведіть його центр (можна за допомогою компенсатора).
  • Покриття повинне перевищувати розмір площі басейну.
  • Не залишайте щілині, закривайте чашу щільно за допомогою фіксаторів або тросів.
  • Не рекомендується використовувати жорсткі настили, якщо вони будуть лежать на бортах (наземний тип чаші).
  • Для встановлення жорстких накриттів потрібна спеціальна опорна конструкція навколо басейну або система направляючих.

 

Важливо:

  • Без потреби не відкривайте басейн - дочекайтеся весни.
  • Розконсервація басейну виконується тільки тоді, коли розтане лід і температура повітря підніметься вище +15 ºС. Не рекомендовано колоти лід в чаші, оскільки це може привести до її ушкодження.
  • Виконуйте зимову консервацію згідно з рекомендаціями виробників та фахівців. Правильно дозуйте консерваційні препарати та навесні не доведеться здійснювати ремонт басейну, витрачаючи багато засобів на введення його в експлуатацію.

 

 

Отримайте консультацію

Щоб отримати детальну інформацію зверніться до фахівців нашої компанії. Вони з радістю дадуть відповідь на всі запитання, які вас цікавлять.