Запускаємо (розконсервуємо) басейн після зими - читайте у блозі Aquapolis.ua

На зиму басейни підлягають консервації, щоб зберегти чашу та обладнання від пошкоджень у морозяну погоду. Правильна консервація дозволяє швидко ввести водойму в експлуатацію навесні.

 

Розконсервація басейну
після зими

На зиму басейни підлягають консервації, щоб зберегти чашу та обладнання від пошкоджень у морозяну погоду. Правильна консервація дозволяє швидко ввести водойму в експлуатацію навесні. Якщо басейн довго не запускати, то у воді почнуть розростатися нові водорості.

Температура, яка необхідна для запуску басейну

Фільтраційна установка – агрегат, головним призначенням якого є очищати (фільтрувати) водну товщу води, тим самим зберігаючи її чистоту та прозорість. Цикл очищення складається з наступних етапів:

Етапи розконсервації

1. Прибираємо сміття з покриття на басейн. Відкриваємо чашу.

 

2. Дістаємо компенсатори.

 

3. Збираємо сміття з поверхні води, стінок і дна, якщо він є. Швидко зібрати сміття допоможуть спеціальні сачки.

 

4. Після закінчення поверхневого очищення приступаємо до монтажу обладнання:

  • Витягуємо заглушки, встановлені на зиму.
  • Встановлюємо демонтоване обладнання: фільтр, насос, системи дезінфекції та підігріву води, протитечії й т. д.
  • Перевіряємо герметичність всіх з'єднань і надійність електроізоляції.
  • Перевіряємо наявність піщаного наповнювача в пісочних фільтрах і картриджів в картриджних.
  • В скімер встановлюємо фільтр і зливний затвор, які виймали на зимовий період.

 

 

5. Збираємо навісне обладнання: сходи, поручні, трампліни та гірки.

 

6. Доливаємо воду до рівня скімера й ретельно очищаємо дно, стінки басейну від нальоту й бруду. Це можна зробити з допомогою щіток, але ефективніше використовувати пилосос для басейну. Він швидко й якісно усуває забруднення й допомагає знизити навантаження на фільтраційну систему.

Ручний пилосос працює від акумуляторної батареї без підключення до електромережі. Вам не заважатимуть дроти та шланги в процесі прибирання. Всі забруднення скупчуються в спеціальному резервуарі.

Роботизований пилосос забезпечує не лише якісне очищення поверхонь від забруднень, але й допомагає відфільтрувати воду. Працює самостійно. Достатньо налаштувати параметри прибирання та увімкнути.

 

7. Після очищення всіх поверхонь вмикаємо фільтрувальне обладнання. Перевіряємо працездатність всіх систем.

Необхідно переконатися що:

  • фільтраційна система працює
  • обладнання для підігріву нагріває воду
  • станція дозування реагентів та інше дезінфікуюче устаткування під'єднане до системи водопідготовки

 

 

8. Необхідно застосувати засоби по догляду за басейном. Вода після консервації може бути каламутною. В ній можуть з'явитися небезпечні для людини мікроорганізми.

Спочатку вводимо у воду флокулянт для басейну. Він необхідний для боротьби з каламутністю води. Флокулянт діє на частки, недоступні для систем фільтрації. Після дії препарату забрудники стають щільнішими й більш відчутними для фільтрів. Рекомендуємо використовувати AquaDoctor FL, щоб вода в басейні була кристально прозорою без особливих зусиль. Дозування та введення препарату здійснюємо відповідно до рекомендацій виробника. Після цього фільтруємо воду й за допомогою пилососа прибираємо осад, який зібрався на дні.

 

9. Вода стала прозорою. Тепер необхідно провести аналіз стану води, щоб хімія для басейну працювала правильно. Підвищений або знижений рівень рН може знизити ефективність препаратів, і боротьба з бактеріями буде малоефективною.

Проаналізувати стан води допоможе тестер для води.

Вони бувають:

  • таблеточні
  • крапельні
  • електронно-цифрові
  • фотометричні

 

Тестери допоможуть визначити:

  • рівень рН води
  • концентрацію кисню, хлору та інших речовин
  • вміст різних солей та домішок

 

Якщо показники рН в нормі (7.2-7.6), то може використовуватися хімія для басейну. Якщо показники нижчі або вищі за норму, то необхідно застосувати препарати для стабілізації рівня pН. Радимо використовувати AquaDoctor pH+ або AquaDoctor pH-.

 

10. Показники рН в нормі. Наступний крок – дезінфекція води з допомогою препаратів, які містять хлор, або безхлорних засобів.

При розконсервації рекомендовано виконувати шокову обробку води. Для такої обробки можна вибрати препарати AquaDoctor C-60, OXIDAN DCN/WSG, AquaDoctor Water Shock О2 або інші речовини, рекомендовані для первинної дезінфекції води. Дозування виконується згідно інструкції виробника. Після введення препарату необхідно увімкнути фільтрацію на 7-10 годин. По закінченню обробки воді потрібно дати настоятися.

 

11. Виконуємо обробку води альгіцидом. Альгіцид – це високоефективний засіб, який знищує водорості, грибки, цвіль і не дає їм тривалий час з'являтися й розмножуватися при попаданні у воду. У боротьбі з водоростями прекрасно себе зарекомендував засіб AquaDoctor AC.

 

12. Після всіх рівнів очищення вмикаємо фільтр на постійну роботу не менше, ніж на 7-8 годин. Після фільтрації даємо воді настоятися, щоб хлор та інші хімічні речовини, застосовані для очищення води, прийшли до нормативного значення. Проводимо аналіз води на вміст хлору, кисню, солей, вимірюємо рівень рН, щоб переконатися, що всі показники в нормі, й басейн готовий до експлуатації.

Розконсервація не займе багато засобів і часу. Приблизно за два дні ваш басейн буде введений в експлуатацію.