Як підібрати фільтр для басейну?- читайте у блозі Aquapolis.ua

Запорука здорового й приємного проведення часу в басейні для всіх його відвідувачів – чиста вода. За чистоту рідини в резервуарі відповідає вузол фільтрації.

 

Як підібрати фільтр для басейну

Запорука здорового й приємного проведення часу в басейні для всіх його відвідувачів – чиста вода. За чистоту рідини в резервуарі відповідає вузол фільтрації.

Таке обладнання важливо підбирати правильно, щоб його робота збільшила період безпроблемного користування штучною водоймою. Також хороша система очищення дозволяє заощадити на кількості хімзасобів, необхідних для стерилізації води.

Види фільтрів і принцип їх роботи

Фільтраційна установка – агрегат, головним призначенням якого є очищення (фільтрація) водної товщі води, що дозволяє зберігати її чистоту та прозорість. Цикл очищення складається з наступних етапів:

 
брудна вода, яка забирається насосом, проходить через точки забору в конструкції чаші водойми;
 
потім вона подається на фільтр для басейну, де позбавляється механічних і органічних (залежно від типу фільтру) часток;
 
очищена рідина перенаправляється назад в чашу й цикл повторюється.

Новітні очисні системи здатні затримувати не лише великі, але й мікроскопічні частинки. Якість обробки води залежить від типу системи, що використовується, та її параметрів (швидкість, потужність). Чим менша швидкість фільтрації, тим процес очищення буде якіснішим.

На сьогодні наявні три види фільтрувальних установок:

 
картриджні
 
пісочні
 
діатомітові

Картриджний фільтр

Картриджний фільтр для басейну складається з тканинних мембран, які грають роль фільтрувального шару установки. Сміття з води осідає на поверхні мембран картриджа, який необхідно очищати або міняти залежно від ступеня зношування. Перевагами такого фільтру є його невеликі розміри й простота використання. Товщина фільтрації складає 20-30 мікрон.

Зазвичай такими установками обладнують наземні збірні басейни сезонного типу.

Пісочний фільтр

Фільтрація пісочних очисних систем ґрунтується на використанні сипкої мінеральної засипки (кварц, стекло). Конструкція складається з баку і насосу, що закачує всередину воду. Проходячи крізь наповнювач, бруд осідає в його порожнині. Після чого очищена вода скупчується на дні баку й перенаправляється назад в резервуар. Наповнювач може бути багатопластовий, кожен пласт якого містить кварцевий пісок і вуглець-антрацит. Зустрічаються наповнювачі зі скляним або срібним піском. Вартість такого наповнювача буде вища, як і якість очищення.

Перевагою таких фільтрів є надійність очищення будь-яких за об'ємом чаш (від невеликих до габаритних комерційних об'єктів).

Товщина очищення пісочного фільтру для басейну залежно від фракції піску та конструкції внутрішніх вузлів системи може варіюватися від 30 до 50 мікрон.

Діатомітовий фільтр

Діатомітові фільтри є якісними й при цьому дороговартісними системами очищення. Система фільтрації штовхає воду крізь діатомову землю (скелетна маса копалин). Цей тип фільтрації дозволяє заощадити на купівлі хімії для дезінфекції басейну до 85%, оскільки оброблена таким методом вода вже позбавляється від значної частини бруду та водоростей.

Діатомові фільтри мають бактерицидні властивості зі ступенем очищення води до 2 мікрон.

Поради щодо вибору

При виборі очисної установки, необхідно враховувати той факт, що вода з резервуару повинна проходити крізь систему фільтрації не менше двох/трьох разів за добу незалежно від частоти експлуатації басейну.

Щоб розрахувати продуктивність фільтру, скористаємося формулою* де:

Р – продуктивність фільтрувальної системи;

V – об'єм басейну в тис. л;

Приклад: об'єм басейну складає 30 000 л. Тоді продуктивність установки складає 7.5 м³/год

Найпростіший спосіб підрахунку – продуктивність фільтру повинна складати 1/4 кубатури водойми. У результаті, фільтр прокачає за 8 годин 2 водотоннажність чаші (за 12 – 3 рази), що й вимагають норми очищення води.

Правила експлуатації

В процесі використання очисні системи піддаються серйозним навантаженням і періодично засмічуються самі. Для їх очищення рекомендовано здійснювати зворотний прогін води не рідше, ніж раз на 10 днів. Якщо ви використовуєте пісочний фільтр, існує вірогідність його засмічення вапняними відкладеннями, які не віддаляються шляхом зворотного промивання. Вони можуть знизити ефективність очищення, а то і вивести установку з ладу. Очищення фільтру від вапна здійснюється шляхом додавання спеціального засобу для його розчинення.

Пісочний наповнювач системи очищення вимагає повної заміни один раз на 2 - 3 роки. Скляний оброблений пісок при правильному догляді може не мінятися до 10 років.

Картриджні мембрани потрібно промивати в міру забруднення. Їх заміна здійснюється мінімум кілька разів на сезон.

Система очищення води виконує головну роль – відповідає за безпеку й чистоту водоймища. Тому перед вибором фільтрувальної установки необхідно проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть визначитися з моделлю системи, відповідної для конкретного басейну.