Хлорування води у басейні - читайте у блозі Aquapolis.ua

Щоб водне дозвілля було максимально захопливим, а головне корисним для здоров'я - необхідно стежити за якістю та чистотою води у басейні. Оскільки вода є ідеальною умовою для розвитку бактерійного середовища, без обробки дезінфікуючими засобами, вона може представляти небезпеку для людини.

 

Дезінфекція води в басейні за допомогою хлору

Щоб дозвілля на воді приносило максимум задоволення й корисним для здоров'я, необхідно стежити за якістю та чистотою води у басейні. Оскільки вода є ідеальною умовою для розвитку бактерійного середовища без обробки дезінфікуючими засобами. В цьому випадку вона може являти собою небезпеку для людини.

Найпоширенішим та доступнішим засобом у боротьбі за чистоту води являється хлор. Хлорування води чинить бактерицидну та окислювальну дію. Органічні домішки, які не попадаються в систему фільтрації, окислюються під впливом хлоровмісних препаратів і руйнуються.

Для дезінфекції води застосовуються такі варіанти хлорування :

  • стабілізований
  • нестабілізований

 

Нестабілізований хлор під впливом УФ-променів починає або розкладатися й втрачати свої дезінфікуючі здібності, або перетворюватися на осад, який досить важко відфільтрувати. Тому під час використання нестабілізованого хлору у воду вводять стабілізуючі препарати.

Стабілізований хлор містить стабілізуючі речовини. Він не вимагає для своєї нормальної роботи додаткових препаратів.

При дотриманні всіх правил підготовки води для хлорування (контроль рівня рН) дезінфекція проходитиме успішно.

Шокове хлорування басейну

Шокове хлорування - це первинна обробка води резервуару. Для цього використовують шокову хімію (наприклад, Aquadoctor C-60). Препарати являють собою суху суміш швидкорозчинних гранул або таблеток.

Регулярна обробка проводиться тривалим хлором, який зазвичай випускається у вигляді великих повільно розчинних таблеток (приклад - Aquadoctor C-90, Oxidan TCA/T200E).

Що робити, щоб уникнути запаху хлору?

Поява запаху хлору в басейні сигналізує про те, що вода знаходиться в неналежному стані. Причини появи запаху можуть бути дві:

Після проведення дезінфекції активний хлор, що прореагував з органічними сполуками (забрудненнями), стає хлораміном. Він і викликає появу неприємного запаху сам по собі.

При порушенні рівня рН також можлива наявність концентрованого запаху хлору.

Щоб перевірити рівень рН води, варто використати pH тестер для води. Вони бувають краплинними, таблетованими, електронно-цифровими та фотометричними. Ідеальним показником рівня водню (pH) вважається діапазон 7.2 - 7.6. Якщо є присутніми відхилення в ту або іншу сторону, необхідно використати засоби для корекції рівня pH, інакше можна зіткнутися з неприємними наслідками, такими як кислотність або лужність води.

Високий рівень рН (кислотний)

  • помутніння
  • зниження ефективності хімзасобів
  • посилення жорсткості та вапняного осаду
  • подразнення слизових оболонок

 

Низький рівень рН (лужний)

  • поява корозії
  • прискорене зношування матеріалів
  • агресивна дія води
  • подразнення слизових оболонок

 

Щоб уникнути появи хлорного запаху для стерилізації води використовують хлоргенератори. Сухі або рідкі препарати замінюються електролітичною установкою, що використовується для генерації газоподібного хлору, - звичайну сіль. Такий метод дозволяє отримати всі переваги хлорного очищення, позбавившись його недоліків (запах води, почервоніння очей).