Циркуляція води у басейні - читайте у блозі Aquapolis.ua

Підтримка постійної циркуляції води в басейні запобігає її помутнінню, а також захищає від поширення водоростей, грибків і бактерій. Переміщаючись по системі басейну, вода проходить через фільтри, що видаляють з неї забруднення, а також дезінфікується завдяки станціям дозування хімії. Ці процеси неможливі без роботи насосного обладнання.

 

Циркуляція води в басейні

Підтримка постійної циркуляції води в басейні запобігає її помутнінню й захищає від поширення водоростей, грибків і бактерій. Рухаючись по системі басейну, вода проходить через фільтри, що видаляють з неї забруднення, а також дезінфікується завдяки станціям дозування хімії. Ці процеси неможливі без роботи насосного обладнання.

Як працює система циркуляції води в басейні

Принцип функціонування системи залежить від типу чаші. Для переливних конструкцій використовують циркуляцію на основі витіснення брудної води потоками чистої рідини. Забруднена вода при цьому потрапляє спочатку в жолоб переливання, розташований по периметру чаші, а далі - в спеціальний бак. Потім насосне обладнання перекачує її через фільтр і нагрівач, і знову повертає у басейн через поворотні форсунки. Процес повторюється багаторазово, внаслідок чого весь об'єм води басейну проходить очищення.

Якщо у басейні для огорожі брудної води використовуються скімери, оптимальним варіантом буде циркуляція, що базується на перемішуванні водних мас. За допомогою скімерів збирається найбільш забруднений верхній шар води, після чого насос пропускає його через фільтри. Брудна рідина з дна також видаляється. Для цього використовуються донні форсунки. Після очищення вода повертається в чашу.

Таким чином, можна виділити наступні основні елементи, які беруть участь в циркуляції води:

 

Крім того, в басейні може бути встановлено

  • обладнання для нагрівання води і станції дозування хімічних реагентів. Справна робота всіх елементів дозволяє підтримувати воду чистою, прозорою і безпечною для людей, які плавають.

     

    Донний трап монтується на дно басейну. Деталь використовується як для повного зливу води з чаші, так і для огорожі забруднених нижніх шарів рідини.

    Скімер є порожнистим баком з металу або пластику, який монтується на етапі будівництва басейну або навішується на борти готової чаші. Деталь дозволяє не лише всмоктувати брудну воду, але й видаляти з її поверхні велике сміття. Щоб скімери правильно працювали, важливо встановити їх на рівні води. Інакше в трубопровід може потрапити повітря, що спричинить порушення процесу циркуляції рідини.

    Проходячи через фільтр, вода позбавляється від дрібного сміття, органічних і неорганічних забруднень. При цьому якість очищення залежить від типу використовуваного обладнання: пісочний, картриджний або діатомітовий фільтр. Моделі з пісочним наповнювачем мають найбільш доступну ціну, проте вимагають регулярного промивання й не можуть затримувати частки менш як 20 мкм. Для якіснішої фільтрації рекомендується використати вироби з картриджами або діатомітовою землею.

    Поворотні форсунки потрібні для того, щоб очищена вода знову потрапляла у басейн. Важливо правильно розташувати деталі по периметру чаші, щоб уникнути утворення мертвих зон, в яких немає циркуляції. Якщо ж такі ділянки все одно з'явилися, приділіть їх очищенню особливу увагу під час прибирання.

    І, нарешті, найбільш важливий елемент для циркуляції води - насосне обладнання. Від його роботи залежить якість всмоктування рідини через скімери, швидкість її проходження крізь фільтр.

Як вибрати циркуляційний насос для басейну

Існує декілька правил підбору насоса для циркуляції води:

  • Продуктивність пристрою повинна відповідати об'єму басейну: за 6-8 годин уся вода з чаші повинна встигнути пройти через насос.
  • Протяжність трубопроводу також має значення: якщо басейн знаходиться на великій відстані від технічного приміщення, знадобиться потужніший пристрій.
  • Діаметр сполучного шланга для насоса підбирається виходячи зі швидкості руху потоку. Велика кількість відведень в конструкції трубопроводу знижує інтенсивність циркуляції води, що вимагає використання шлангів більшого діаметра.
  • Потужність насоса не повинна перевищувати пропускну спроможність фільтру. Інакше, вода занадто швидко проходитиме через пристрій і буде гірше очищатися.

 

Зверніть увагу на наявність в обладнанні додаткових корисних функцій. Наприклад, насос Kripsol Ondina OK71 обладнаний префільтром, який затримує велике сміття. Це значно знижує навантаження на основний фільтр. Дана модель здатна безперервно перекачувати як прісну, так і морську воду. Тому прекрасно підійде для СПА-салонів і санаторіїв.

Підвищення ефективності системи циркуляції

Щоб вода якомога довше залишалася придатною для плавання, важливо не лише встановити продуктивне обладнання, але й правильно його використовувати. Належний догляд продовжить термін служби та збереже ефективність роботи на високому рівні.

Але як саме поліпшити циркуляцію води у басейні після під'єднання до насоса і фільтра? Для цього можна скористатися наступними рекомендаціями:

  • Система фільтрації повинна працювати не менше 12 годин на добу з перервами на відпочинок обладнання.
  • Скімери та фільтри необхідно регулярно очищати від сміття, що скупчилося.
  • Якщо очищена вода повертатиметься в чашу з високою швидкістю, водні шари краще змішуватимуться внаслідок кругової течії.
  • Можна направити одну з поворотних форсунок на дно, щоб уникнути його швидкого забруднення.

 

Складно переоцінити важливість циркуляції води, адже від неї залежить безпека та комфорт людей, які плавають у басейні. Саме тому не варто економити на якості насосів і фільтрів. При виборі довіряйте тільки перевіреним часом виробникам, наприклад, Aquaviva, Emaux, Hayward.